08-11-2010

En nu onze favorieten! De lekkerste restaurantjes van Amsterdam volgens het Puur team...

Monique zweert bij Jazzcafé Brix in de Wolfenstraat. De plek om ultieme oesters en prosecco te laten glijden.
Daisy kan niet kiezen… Kaasfondue van het Karbeel in de warmoesstraat of juist echter dan echt… een broodje Meyer aan de Scheldestraat.  Het broodje halfvette osseworst. Mmm  Al eens geprobeerd?
Rene is net vertrokken voor een maand Vietnam met de liefde van zijn leven. We missen hem erg. Op de valreep kregen we deze tip; Little Buddha op het leidseplein. We denken dat hij eenmaal thuis weer extra geniet van de Hollandse keuken...
Leonie is dol op bistro Bij ons, lekker Amsterdams en huiselijk midden aan de Prinsengracht…tegen de Jordaan aan. Zoals ook op Iens staat, het voelt een beetje alsof je bij iemand anders oma op bezoek bent. Lekker Hollands eten en gemoedelijke sfeer.
Edward is iets minder makkelijk. Het moet niet alleen erg lekker zijn , maar alles moet kloppen. Sfeer, eten, prijs en kwalititeit. Greetje dus.
Ikzelf (Anna-Maria) heb een sushi tic… Mijn laatste ontdekking is Kaiko in de Jekerstraat. Elke hap waard. Nog nooit zoiets lekkers geproefd. Moeilijk reserveren en onverstaanbaar aan de telefoon. Laat je daar niet door foppen.
En kersvers Puur Utrecht Daisy verbaast ons met een onbekende favoriet. Kop van Jut. Kende je dat al?  Klein maar fijn. Liever niet met meer dan zeven vrienden… want zoveel plek is er niet. Kipsate en eigengemaakte chocolade taart toe.
Reacties(0) | Reageer
06-11-2009

Wij houden van het Pianola museum in Amsterdam. Hier de agenda voor november 2009.

zaterdag 7 november 19.00 uur tot 2.00 uur: MUSEUMNACHT.

De mogelijkheid om een piano niet met tien of twintig maar met 88 vingers
te bespelen heeft verschillende componisten tot spectaculaire werken
geïnspireerd. De bekendste pianola-componist is ongetwijfeld Conlon
Nancarrow. Tijdens de Museumnacht zal de muziek van Nancarrow speciale
aandacht krijgen, onder meer met een optreden van het rietkwintet Calefax.
Na 00.00 uur een optreden van violist Jeroen van der Wel met onder meer
eigen bewerkingen van composities van Michael Jackson.
Alleen toegankelijk met passepartout voor de Museumnacht,
verkrijgbaar bij diverse verkooppunten o.a. AUB ticketshop, postkantoren
en free recordshop € 17,50
_________________________________________________________________________

zaterdag 14 november om 20.15 uur:
FILM EN PIANOLA

Filmpianist Yvo Verschoor presenteert dit najaar maandelijks een
filmprogramma met stomme films uit de periode 1895 tot 1930.
Dit wasprecies de bloeitijd van de pianola!
Stap terug in de tijd tijdens deze filmconcerten met pianola-rollen,
afgespeeld door Kasper Janse, en met live improvisaties op de vleugel
door Yvo Verschoor (www.yvoverschoor.nl
)
Deze avond heeft als thema “Stille dieren, het dier in de stomme film”.
Toegang € 12,50 (65+  en CJP € 10,-)
_________________________________________________________________________

vrijdag 20 november om 20.30 uur:
JAZZAVOND

Iedere derde vrijdag van de maand verzorgt pianolakenner en jazzliefhebber
Harrie van de Voort zijn succesvolle jazzavonden. Hij put daarbij uit het
rollenarchief met oude jazz en ragtime-opnamen.
Toegang: € 8 , (65+ en CJP € 6,-)
_________________________________________________________________________

zondag 22 november om 17.00 uur:
DE ROEMEENSE CIMBALIST GIANI LINCAN EN ZIJN ZIGEUNERORKEST

Afgelopen seizoen trokken zij volle zalen. Ook dit najaar maandelijks een
optreden van dit vijfkoppige zigeunerorkest. Met muziek uit Hongarije,
Roemenië en Rusland, maar ook klassieke muziek en eigen composities.
Toegang € 15,- (65+ en CJP € 12,50)
_________________________________________________________________________

dinsdag 24 november om 20.15 uur:
JEROEN VAN DER WEL, VIOOL

Dit najaar opnieuw een reeks concerten met de jonge violist Jeroen van der
Wel (winnaar van het Oskar Back-concours 2007). Werken van Telemann,
Mozart, Haydn en een eigen compositie voor twee violen van Jeroen van der Wel.
Uitvoerenden: Jeroen van der Wel, Eric van der Wel, Elise van der Wel en
Matthijs van der Wel. www.jeroenvanderwel.nl

Toegang € 15,- (65+ en  CJP € 12,50)
_________________________________________________________________________

vrijdag 27 november om 20.30  uur:
TANGOCONCERT

Naar aanleiding van het grote succes van hun eerste optreden in het Pianola
Museum ook dit najaar een serie tangoconcerten met de bekende tangozanger
Juan Carlos Tajes en de inspirerende pianist Wim Warman. Iedere keer een
verrassende gastzanger of musicus uit de tangowereld. Ditmaal met
violiste/componiste Mirella Pirskanen.
Voorafgaand aan het concert kunnen bezoekers tegen gereduceerd tarief
eten bij Argentijns restaurant Luna, Lindengracht 152.
Toegang € 12,50
_________________________________________________________________________

zondag 29 november om 20.15 uur:
FORTEPIANO/STEINWAY

Pianiste Mayumi Eguro bespeelt een vleugel uit het begin van de 19e eeuw
en een moderne vleugel met werken van Haydn en Mendelssohn.
Toegang € 12,50  (65+ en CJP €10,-)

Reacties(0) | Reageer
08-09-2009

Onze beneden buren zijn weer open...Bakkerij Lanskroon is mooi en lekker!

bakkerij lanskroon weer open! by you.

Het blijft gevaarlijk...

Elke ochtend loop ik gehaast de trap op. geen tijd voor ontbijt...altijd druk in het hoofd.  Luchtslierten van croissantjes proberen me naar beneden te lokken. Door het raam van bakkerij  Lanskroon beneden,  zie ik overheerlijke slagroom truffels, zelfgemaakt ijs en de stroopwafels van mijn dromen.

Vorige week waren ze dicht. Paniek! De geuren waren er nog wel...maar er was een GROTE verbouwing aan de gang. Claudia, de eigenaresse is dol op groen en Italiaanse stijl. En is het af..en nog mooier.

Lekkerder kon niet...geloof me.

Reacties(0) | Reageer
17-08-2009

Gouden tip van Puur Amsterdam; het B&B design hotel. Heel bijzonder!

marcel van woerkom top letter designer 007 by you.

Bestaat toeval? Of is er alleen maar geluk?

Ik geloof in beide. Een paar maanden geleden was er een gelukkige en toevallige ontmoeting met Marcel van Woerkom.  Zomaar...achter de Xenos...bij het water van het Singel. We wisselden kaarten en nummers en dat was mijn eerste gesprek met  een charismatische man. Designer, levensgenieter en eigenaar van een fantastisch designhotel B&B aan de leidsestraat.

Hartje zomer zette ik er een eerste voet over de drempel en werd volslagen verliefd op deze bijzondere plek. Zwart wit Grandeur meets jaren 70.  Een trotse Marcel had bij elke plek een verhaal. We bekeken kamer na kamer. etage na etage.  Ik hoorde alles over zijn loopbaan en de bijzondere mensen in zijn omgeving. Wat een leven...

We bekeken zijn werk (eerste serie kinderpostzegels in Nederland en Amerikaanse Olympische spelen!).  

marcel van woerkom top letter designer 031 by you.

En we klommen helemaal naar boven. Hijgend op het dakterras bewonderde ik een  horizon van Amsterdam die ik nog nooit van mijn leven had gezien.

marcel van woerkom top letter designer 002 by you.

FANTASTISCH!

Ook nieuwsgierig? Hier is de fotoserie;

boeken kan hier: marcelamsterdam.nl. Laat je even weten hoe het was?

Reacties(0) | Reageer
19-11-2008

100 jaar overheerlijke banketbakker creaties van de onderburen; de beroemde familie Dunselman van Lanskroon.

Banketbakker onder ons viert feest by you.

We wisten natuurlijk allang dat deze week er groot feest is ...Plotseling was onder ons een taart van ballonnen. de onderburen van banketbakkerij Lanskroon bestaan 100 jaar.

Burgemeester Cohen kwam vanavond even langs en vanuit het raam bewonderde ik de muzieknoten van mijn idool Reinier Sypkens ( je weet wel hij).

Vanavond een gala en een veiling voor het goede doel bake for live.

Puur Amsterdam doet ook mee...je kunt bieden op een heerlijke winterwandeling door de jordaan met onderweg een chocolademelk stop en een bezoek aan het pianolamuseum.

We wensen Claudia Dunselman nog heel veel jaren bakpleizer en hopen nog ladingen croissantjes, stroopwafels en slagroomtruffels te kopen...Tot we niet meer het trapportaal op kunnen ;-)

Reacties(0) | Reageer
03-09-2008

Nieuwe hot spot in Amsterdam; Cruyff Boutique...kan niet wachten

cruijff shop amsterdam of het nu cruyff boutique ? by you.

Alleen al de site is om te smullen...klik op cinema en verbaas je over deze oer- Amsterdammer.

Reacties(1) | Reageer
19-12-2007

Kijkje achter de schermen bij wynand fockink likeurstokerij met puur* Amsterdam...jammer dat je deze blog niet kunt ruiken

Dit is een van de leukste en lekkerste plekken van Amsterdam; likeurstokerij Wynand fockink.

Dé plek om vloeibare appeltaart te proberen of de echte sleepruim brandewijn. Nog één nachtje slapen en dan zijn we hier. Ik kan niet wachten.

Wist je dat Wynand Focking binnenkort ook een museum krijgt? Ik hou jullie op de hoogte...maar allereerst een kijkje achter de schermen zoals het nu is; een plek waar het ambacht en echte pure smaak nog bestaat;

Ook een keer de stokerij bezoeken of zelf amsterdamse likeurtjes maken? Neem contact op met Puur Amsterdam. PROOST!

Reacties(0) | Reageer